Looking For Anything Specific?

Header Ads

PancakeSwap nedir ?Binance Smart Chain'deki (BSC) açık ara en popüler merkezi olmayan borsa (DEX), PancakeSwap, muazzam likiditesi, geniş kapsamlı özellik seti ve büyük kullanıcı tabanı sayesinde son dönemlerde blok zinciri alanında bir fenomen haline geldi. .

Platform, kullanıcıların merkezi sistemlere bağlı olmadan veya özel anahtarları üzerindeki kontrollerini kaybetmeden Binance Coin (BNB) ve çok çeşitli BEP-20 tokenlarını güvenli bir şekilde takas etmelerini sağlamak için tasarlanmıştır. Merkezi olmayan bir borsa olarak, PancakeSwap üzerindeki tüm işlemler, karşı taraf risklerini tamamen ortadan kaldırarak akıllı sözleşmeler aracılığıyla otomatik olarak yürütülür.

PancakeSwap'ın arkasındaki ekip tamamen anonim olmasına rağmen, platform, Certik ve Slowmist dahil olmak üzere birçok önde gelen blockchain güvenlik firmasının denetiminden geçmiştir. 

PancakeSwap web sitesi ve akıllı sözleşme kodu kamu incelemesine konusunda şeffaf olduğu için platform tamamen açık kaynaklıdır. Bununla birlikte, ekibin iki yardımcı lider (Hops ve Thumper) ve çeşitli mühendisler de dahil olmak üzere bir düzineden fazla üyeden oluştuğu bilinmektedir.

Eylül 2020'de piyasaya sürülen platform, yalnızca kullanıcı sayısında ve desteklenen varlıkların likiditesinde değil, sunduğu özelliklerin çeşitliliğinde de çarpıcı bir büyüme yaşamıştır. Şu anda, PancakeSwap, CAKE etrafında oluşturulmuş  bir DeFi araçları ekosistemi olarak kabul edilebilir.


Yorum Gönder

0 Yorumlar